Giant Store Sittard-Geleen
Giant Store Sittard-Geleen
Beoordelingen en ervaringen
Kwaliteitsscore
Giant Store Sittard-Geleen is erkend 5-sterrenspecialist en laat zich bewust controleren en beoordelen op zijn servicebeleid. Hiervoor gebruiken wij de 5-sterrengroeipromotor waarbij we de Net Promotor Score (NPS) meten. Krijgt Giant Store Sittard-Geleen te veel klachten en/of te slechte beoordelingen dan wordt de erkenning ingetrokken. Zo weet je zeker dat jij bij deze keurmerkhouder kunt rekenen op onze 5 sterke punten: *Goed advies *Vakmanschap *Kwaliteit *Service *Garantie
Giant Store Sittard-Geleen heeft 183 klantbeoordelingen verzameld.
92% is supertevreden, 4% is tevreden en 3% is ontevreden.
96.72% heeft goede tot zeer goede ervaringen met Giant Store Sittard-Geleen.
Gemiddeld wordt Giant Store Sittard-Geleen met een 9 beoordeeld.
Giant Store Sittard-Geleen heeft een NPS score van 89 en voldoet daarmee aan de normering als erkend 5-sterrenspecialist.
Over Giant Store Sittard-Geleen
"Bij ons is ouderwetse service nog heel gewoon". Dat is het uitgangspunt van Giant Store Sittard-Geleen. Als 5-sterrenspecialist willen wij je niet slechts een product of dienst verkopen, maar juist een fijne aankoopbeleving garanderen. Mocht je vragen hebben of kun je een goed advies gebruiken, aarzel dan niet om meteen te bellen of te mailen. Wij staan graag voor jou klaar.
Openingstijden
- Maandag
- Gesloten
- Dinsdag
- 9:00 - 12:15 / 13:00 - 18:00
- Woensdag
- 9:00 - 12:15 / 13:00 - 18:00
- Donderdag
- 9:00 - 12:15 / 13:00 - 18:00
- Vrijdag
- 9:00 - 12:15 / 13:00 - 18:00
- Zaterdag
- 9:00 - 16:00
- Zondag
- Gesloten
Contact
Giant Store Sittard-Geleen
Paardestraat 6-8
6131 HC,
Sittard
Reactie van Giant Store Sittard-Geleen
Ten eerste bedankt dat u de tijd en moeite heeft genomen om een beoordeling te schrijven. Graag haken we er wel even op in om een beetje nuace toe te voegen.
De fiets is gekocht in '21 en heeft tot afgelopen Mei geen enkel onderhoud gehad terwijl er wel een beurtenpakketje bij de fiets zat met zelfs een gratis beurt en twee kortingen. U bent uiteraard niet verplicht deze waar te nemen maar dan mag het feit dat de fiets nu tijd en liefde nodig heeft, wat kosten met zich meebrengt, geen grote verassing zijn.
Wij hebben op 15/5 de trapas gemaakt in overleg met u en hebben we u daarna geinformeerd dat de fiets meer aandacht nodig had en nooit een beurt had gehad.
Hierna hebben we hem samen ingepland op 27/5 voor een grote beurt.
Zowel bij het inplannen als bij de afgifte van uw fiets hebben we wel degelijk al uw op en aanmerkingen genoteerd en het over de kosten gehad, al is dat niet tot op de euro in te schatten vantevoren. We weten immers niet wat we gaan tegenkomen en wat er allemaal nodig gaat zijn maar wel is genoteerd dat er een band bij moest komen en een spaak. Grote beurt was 120, dat was bij u ook bekend.
De eerste reparatie was 42.95 en de 2e was 168.75.
Naar onze mening hebben we voldoende besproken van te voren.
Toch hopen we zonder u tegen te spreken dat het wel wat duidelijker is geworden dat we zo ver als mogelijk proberen een inschatting te maken (wij hebben ook geen baat bij de gesprekken die volgen na onverwacht hoge kosten). En ook denken we dat de kosten van ongeveer €200 verdeeld over 4 jaren fietsplezier geenszin fors te noemen is. Immers had u door de servicekaart te gebruiken binnen die eerste 2.5 jaar een hoop geld en problemen aan de fiets kunnen besparen.
Nogmaals bedankt en tot de volgende keer!
Mvg, Giant Store Sittard-Geleen